K objednávce nad 800 Kč od nás dostanete Bylinný čaj pro dýchací soustavu zdarma. 

NREM fáze spánku

Spánek je stále pro vědce „španělskou vesnicí“ a ne zcela probádanou oblastí. Nicméně podle studií a výzkumů se podařilo spánek rozdělit na dvě fáze nebo také spánkové cykly – REM fáze spánku a NREM fáze spánku. Při NREM fázi spánku dochází k celkovému zklidnění organismu a také k regeneraci a obnově fyzických sil.

NREM fáze spánku

NREM fáze nebo také non-REM fáze spánku pochází z anglického spojení non rapid eye movement, v českém překladu pak bez rychlého pohybu očí. Při spánku dochází k pohybu očí pod očními víčky a právě množství a pravidelnost těchto pohybů pomáhá určovat, v jaké fázi spánku se nacházíme. Při REM fázi spánku se pod víčky oči mihotavě pohybují, kdežto při fázi spánku NREM jsou oči v klidu. Ve fázi spánku non-REM strávíme během noci 75-80% doby spánku. Cyklus non-REM můžeme rozdělit na 4 fáze.

NREM 1

První fáze spánku NREM1 se nachází na úplném začátku ihned po usnutí. Při této fázi dochází k mírným pohybům očí.

NREM 2

Druhá fáze spánku trvá 45-55% z celkové doby spánku. Tento spánek můžeme nazvat jako lehký.

NREM 3

Třetí fáze spánku je nazývána jako hluboký spánek a spícího je velice obtížné probudit větším hlukem. Během této fáze spánku se mlže objevit mluvení ze spánku, přílišné pocení, popřípadě náměsíčnost.

NREM 4

Čtvrtá fáze NREM je poslední fází a také nejhlubší fází spánku. Během cyklu NREM4 je nejobtížnější spícího probudit i nadměrným hlukem. Fáze spánku NREM 4 trvá přibližně 30 minut. Ačkoliv je spánek pro lidstvo stále jednou velkou neznámou, jedno je jasné – všichni jej potřebujeme. Pokud však trpíte nespavostí a spánek nikde, nebojte se sáhnout po bohatství přírody, které v sobě skrývá Dreamly. To díky bylinnému složení napomáhá přírodní cestou k navození rychlejšího kvalitního spánku.