K objednávce nad 800 Kč od nás dostanete Bylinný čaj pro dýchací soustavu zdarma. 

L-tryptofan

L-tryptofan není přímo bylinka, jedná se o esenciální aminokyselinu, kterou naše tělo nedokáže vytvořit. Tryptofan v těle podporuje vytváření serotoninu, který napomáhá k lepšímu usínání. Při jeho nedostatku můžeme být podráždění, agresivní, nedaří se nám usnout a upadáme do depresí. Najít ho můžete v potravinách jako je mléko, chia semínka, kešu a vlašské ořechy, banány, apod.

Při léčbě depresí, stresu a hlavně nespavosti a zlepšení kvality spánku, se můžete setkat s pojmem L-tryptofan. L-tryptofan je životně nezbytná aminokyselina, která je velice účinná při boji proti depresím. Aminokyselina L-tryptofan je důležitá pro tvorbu hormonu melatonin a ten se dále mění na serotonin. Při nedostatku serotoninu, jsme podráždění, agresivní, upadáme do depresí.

Využití L-tryptofanu

Do těla se L-tryptofan dostane pomocí komplexních bílkovin (tělo si jej nedokáže vytvořit samo), které musí dále štěpit na jednotlivé aminokyseliny. Avšak s přibývajícím věkem dochází ke snížení aktivity trávicích šťáv, což zapříčiní, že se l-tryptofan do krve nedostane, a proto je potřeba jej dodávat tělu v jiné formě.

L-tryptofan a spánek

L-tryptofan se vyznačuje přirozenými sedativními účinky, čímž napomáhá k navození spánku. L-tryptofan může být použit jako přírodní doplněk stravy pro zkvalitnění spánku, léčbě nespavosti a spánkové apnoe. Nedostatek spánku může vést ke vzniku depresí a dalších závažných onemocnění. Díky aminokyselině l-tryptofan je umožněna tvorba melatoninu a serotoninu (hormonu štěstí), které jsou k navození spánku důležité.

Tip: Jedním z nejjednodušších způsobů, jak vyzrát na špatný spánek je kombinace bylinek a l-tryptofanu. Pokud víte, že nemůže získat dostatek l-tryptofanu běžnou stravou, potom je dobrá volba sáhnout po Dreamly.

Dreamly obsahuje 150 mg tryptofanu v jedné kapsli

dreamly-nespavost,affial

Dreamly je ideální kombinací bylinek pro lepší usínání. Jejich účinek byste měli poznat již první den. Nejlepší účinky se ale začnou projevovat až při pravidelném užívání, nejčastěji po 5 – 10 dnech. Už od prvního dne se vám ale bude usínat lépe.

  • Lepší usínání a kvalitnější spánek
  • Přispívá k boji proti stresu
  • Nezpůsobuje závislost
  • Vyrobeno v ČR
  • Přírodní doplněk stravy

L-tryptofan a stres

L-tryptofan je často označován jako přírodní antidepresivum. L-tryptofan pomáhá tělu vyvážit a produkovat některé hormony a funguje tak také jako regulátor nálad. Navozuje psychické uvolnění, pomáhá při léčbě depresí, zbavuje nás úzkosti, vnitřního neklidu a strachu. Jelikož l-tryptofan působí pozitivně při boji se stresem, napomáhá také ke zbavení nutkání se přejídat.

L-tryptofan a hubnutí a diety

Pokud chcete zhubnout určitě zařaďte do svého jídelníčku potraviny bohaté na l-tryptofan. L-tryptofan pomůže vašemu tělu správně odpočívat, proto nebude váš organismus ve stresu a vy se nebudete chtít přejídat. Stejně tak napomáhá l-tryptofan se spálením většího množství tuků. L-tryptofan snižuje chuť na sacharidy, dokonce dokáže výrazně pomoci se závislostí na cukru. Vedlejším produktem l-tryptofanu je 5-hyrdoxytryptophan, který dokáže výrazně kontrolovat chuť k jídlu a napomáhá tak hubnutí.

Nežádoucí účinky L-tryptofanu

Předávkování l-tryptofanem může vést k poškození jater, rakovině žlučníku nebo dokonce k hnití v tlustém střevu, kde může způsobit tvorbu rakoviny. Pokud trpíte cukrovkou nebo špatnou funkcí ledvin, poraďte se o užívání l-tryptofanu se svým lékařem.

Zajímavosti o L-tryptofanu

  • L-tryptofan se využívá při odvykání kouření a závislosti na ostatních návykových látkách, jelikož pomáhá zmírnit abstinenční příznaky.
  • L-tryptofan je možno dodávat tělu v potravinách jako jsou sýry, ryby, mandle, drůbeží i krůtí maso nebo přírodním doplňkem stravy Dreamly.
  • L-tryptofan dokáže také pomoct s migrénami a bolestmi.
  • L-tryptofan je obecně nazýván jako “zlepšovák nálady”.