Tipy jak se zbavit špatné nálady

Tipy jak se zbavit špatné nálady

Pocity špatné nálady potkají občas každého. A špatnou náladu může přivodit kde co. Stačí dlouhodobé stresy v práci, vysoké nároky ve škole, partnerské nebo rodinné neshody a špatná nálada se rázem stává našim každodenním společníkem. Špatná nálada má vliv na naše chování i spánek, proto s ní určitě bojujte.

Jak se zbavit špatné nálady?

Hledáte tipy, jak na špatnou náladu? Občas to může být skutečně hračka.

Aromaterapií proti špatní náladě

Jedním z přírodních antidepresiv a pomocníků v boji proti špatné náladě, může být aromaterapie. Vyzkoušejte teplou koupel s kapkami esenciálních olejů, které uvolní vaši mysl. Během dne si můžete zapálit aromatické svíčky. Pokud se chcete uklidnit, uvolnit a zlepšit náladu, doporučujeme využít aromatické lampy s esenciálními oleji levandule a pomeranče.

Žvýkáním proti zubnímu kazu i špatné náladě

Vědci zjistili, že při žvýkání dokáže naše tělo vyplavit až 18% hormonu kortizolu. Tento hormon je zodpovědný za naše vnitřní napětí. Při žvýkání se zvyšuje průtok krve v mozku a to má na naše tělo uklidňující účinek. Pokud vás trápí špatná nálada a stres, mějte raději vždy po ruce balíček žvýkaček.

Vyspěte se ze špatné nálady

Pokud vás špatná nálada už unavuje, zkuste si dopřát kvalitní a dlouhý spánek. Ve spánku totiž naše tělo nejen odpočívá, ale hlavně regeneruje a nabírá sílu do dalšího dne. Díky spánku se z našeho těla vyplavují škodliviny a hormony, které způsobují napětí a stres. Nespavostí rozhodně nic nevyřešíte, spíše naopak podpoříte vznik deprese. Při špatné náladě a stresu nemusí být usínání vůbec jednoduché. Zkuste sáhnout po přírodním doplňku stravy Dreamly, které napomáhá k lepšímu usínání a zmírnění stresu.

Tip pro lepší usínání

Dreamly

Dreamly je ideální kombinací bylinek pro lepší usínání. Jejich účinek byste měli poznat již první den. Nejlepší účinky se ale začnou projevovat až při pravidelném užívání, nejčastěji po 5 – 10 dnech. Už od prvního dne se vám ale bude usínat lépe.

  • Lepší usínání a kvalitnější spánek
  • Přispívá k boji proti stresu
  • Nezpůsobuje závislost
  • Vyrobeno v ČR
  • Přírodní doplněk stravy
Chci koupit

Hodnocení přímo od zákazníků

„Líbí se mi, že na rozdíl od léků nezpůsobuje závislost a můžu jej užívat dlouhodobě.“

„Ve zkouškovém období jsem kvůli stresu měla problémy s usínáním. Čaje ani samotné bylinky nepomáhaly, proto jsem se rozhodla vyzkoušet Dreamly. Líbí se mi, že na rozdíl od léků nezpůsobuje závislost a můžu jej užívat dlouhodobě. Kromě toho, že se mi lépe usíná, mám pocit, že i vstávání je mnohem příjemnější než dřív. Lucie Lakomá“

  • Účinější než samotné čaje a bylinky
  • Nevytváří závislost
Lucie Lakomá

„Líbí se mi, že na rozdíl od léků nezpůsobuje závislost a můžu jej užívat dlouhodobě.“ Lucie Lakomá, Ostrava

„Ve zkouškovém období jsem kvůli stresu měla problémy s usínáním. Čaje ani samotné bylinky nepomáhaly, proto jsem se rozhodla vyzkoušet Dreamly. Líbí se mi, že na rozdíl od léků nezpůsobuje závislost a můžu jej užívat dlouhodobě. Kromě toho, že se mi lépe usíná, mám pocit, že i vstávání je mnohem příjemnější než dřív. Lucie Lakomá“

Více hodnocení  Prohlédnout více hodnocení 

V aktivním těle dobrá nálada

Pokud už nevíte jak a co na špatnou náladu použít, zkuste pohyb. Při běhání se naše tělo fyzicky vyčerpá a unaví, pokud nás trápí nespavost, tak pro nás bude potom snadnější usnout. Navíc přijdeme na jiné myšlenky. Zkuste si na běhání zapnout také hudbu do sluchátek a uvidíte, že špatná nálada rázem zmizí. Pokud nejste fanoušky běhání, můžete zkusit bojovat se špatnou náladou pomocí rychlé chůze. A když je venku škaredé počasí? Uklízejte, dejte se do úklidu bytu a při práci nebudete mít čas myslet na to, co vás trápí.

Kdo je najedený, ten je šťastný

Zkuste zajíst špatnou náladu. Jak? Jednoduše. Vyvarujte se konzumaci nezdravých a tučných potravin, ty by naopak mohly vaši špatnou náladu podpořit. Raději sáhněte po potravinách s vysokým obsahem hořčíku. Pokud toužíte po okamžité úlevě od špatné nálady, sáhněte po mandlovém mléku. Pozor si dejte na čokoládu. Mnoho lidí si stále myslí, že čokoláda je na špatnou náladu to nejlepší, ale omyl je pravdou. Vědci zjistili, že lidé, kteří konzumovali čokoládu měli vyšší stupeň deprese oproti ostatním.

Čaje pro dobrou náladu

Kdo se vyzná v bylinkách, má vyhráno. Při špatné náladě jen sáhne po osvědčeném mixu bylinek a špatná nálada je pryč. Pokud se v bylinkách nevyznáte, rádi se s vámi o pár tipů podělíme. Zkuste třeba čaj z třezalky, která uklidňuje a zbavuje tělo špatné nálady. Určitě nevynechejte ani mučenku pletní, která podporuje relaxaci a také napomáhá ke snadnějšímu usínání. Čaj z meduňky lékařské pak napomáhá ke zmírnění stresu. Šafrán setý není pouze nejdražším kořením na světě, ale je to také účinná bylinka pro podporu pozitivní nálady. Jestliže vám přijde příprava bylinkových sypaných čajů zdlouhavá a náročná, můžete zkusit některé z přírodních doplňků stravy. Jedním takovým je i Dreamly, které obsahuje všechny výše zmíněné bylinky plus něco navíc.

Při špatné náladě sáhněte po knížce

Pokud vás trápí špatná nálada, přečtěte si knížku nebo se podívejte na seriál či film. Kniha i televize nás dokážou přivést na jiné myšlenky. Navíc vědci zjistili, že pokud život prožíváme přes osudy jiných, například přes knížky nebo seriály, cítíme se pak daleko více spokojenější.

Vyžeňte špatnou náladu koníčkem

Zkuste si najít nějakou pravidelnou činnost, která vás bude bavit. Můžete začít pravidelně sportovat. Choďte na procházky se psem. Máte rádi koně? Začněte docházet do stáje a na vyjížďky na koních. Pořiďte si kolo nebo brusle a začněte trávit svůj čas aktivně. Pokud vás baví zahradničení, dejte se do sázení a přesazování. Dejte svému životu řád a odstřihněte se od prostředí, které vaši špatnou náladu způsobuje, najděte si koníček, který zaměstná vaši duši i tělo.

Smějte se

Dobrá nálada se obvykle projevuje úsměvem a upřímným smíchem. Pokud vám není do smíchu, přivoďte si jej. Zapněte si vtipný seriál nebo film, který vás zaručeně rozesměje. Přečtěte si vtipy. Zajděte si ven s vtipným kamarádem. Uvidíte že brzy se vám na tváři rozzáří úsměv a zbavíte se špatné nálady.

Nezavírejte se se špatnou náladou doma

To nejhorší, co při špatné náladě můžete udělat, je uzavřít se s ní doma. Vyrazte mezi lidi, zajděte si na kafe s známými nebo do kina. Zbavte se špatné nálady tím, že se obklopíte lidmi. Pokud se vám nechce ven, zatelefonujte někomu, komunikace přes monitor není to stejné jako mluvená řeč, proto se nespoléhejte na komunikaci přes zprávy.

Pomáhejte

Nic nezlepší náladu tak, jako dobrý skutek a pomoc ostatním. Vyházejte ze skříně oblečení, které již nenosíte a darujte jej armádě spásy. Zajděte vyvenčit psy z útulku. Nejen, že budete na čerstvém vzduchu, ale mazlení se zvířaty je podle vědců jedna z nejlepších terapií proti špatné náladě a depresi. Můžete také nakoupit dárky a jít udělat radost dětem v dětském domově. Začněte dělat dobrovolníka v domově pro seniory a pomáhejte starším. Uvidíte, že radost ostatních se přenese i na vás.

Jak rozeznat špatnou náladu od deprese?

Rozdíl mezi špatnou náladou a depresí, nebo také „depkou“ jsou dva týdny. Blbá a špatná nálada se obvykle objeví a rychle zase zmizí. Stačí malý úspěch v našem dlouhodobém snažení, zmírnění stresu a rázem se na svět zase smějeme. Pokud však naše špatná nálada trvá déle jak dva týdny, je třeba tento stav začít řešit. Depresí trpí dvakrát častěji ženy než muž,  odhaduje se, že jí trpí až 30% populace a pokud se neléčí, může vyústit v sebevraždu.

Pokud vás proto trápí již chronická špatná nálada, nebojte se vyhledat odbornou pomoc a hlavně o svých problémech mluvte se svým okolím.