Prášky na spaní bez receptu

Prášky na spaní bez receptu

Spoustu lidí trápí probděné noci, které tráví zíráním do stropu a převalováním se v posteli. Není divu, že se spousta z nich stále častěji obrací na lékaře s prosbou o předepsaní prášků na spaní. Vyřešit svůj problém s usínáním a nedostatkem spánku přitom můžeme i sami. Na trhu je stále dostatek prášků na spaní bez předpisu , které lze volně zakoupit a mohou nám pomoci usínat. Při problémech se spánkem je také nutné dodržovat zdravou životosprávu a pravidla spánkové hygieny. Pokud hledáte prášky na spaní bez receptu, doporučíme, na co se při výběru zaměřit.

Podle čeho vybrat prášky na spaní bez receptu

Aspektů, jak vybírat prášky na spaní bez předpisu je mnoho a proto se podívejte na následující body, které by vám s koupí mohly pomoct.

Reklama

Ať chceme nebo ne, reklama je součástí života každého z nás. Setkáme se s ní v televizi, na internetu, v časopisech, rádiu nebo na billboardech. Vliv má každého odlišný, někdo ji věří a běží si ihned produkt zakoupit, jiný ji přehlédne. Nechceme tvrdit, že reklamy jsou špatné, nicméně je třeba si uvědomit některé fakta.

Reklama v televizi nebo rádiu je velice nákladná a to hlavně na oblíbených stanicích v hlavní vysílací časy. Dále je třeba zaplatit někoho, kdo navrhne pěkný obal a také někoho, kdo ten obal vyrobí. Již teď je vidět, že náklady na takový produkt jsou nadměrně vysoké. Některé značky sází na známé tváře a hvězdy showbyznysu a i ty je třeba zaplatit. Pokud jsou prášky na spaní volně dostupné v lékárnách, tak i ty musí z prodeje profitovat a mají na produktu určitou marži. Sami si tak asi dokážete spočítat, jaké jsou výrobní náklady takového produktu, aby dokázal zaplatit svou propagaci. Netvrdíme, že reklamy na prášky na spaní bez předpisu jsou špatné, nicméně je třeba brát je s rezervou, nadhledem a podívat se hlavně na složení, ať nekupujete placebo se zlomkem účinných látek.

Složení

Pokud není chemie váš život, popřípadě na to nejste studování, tak vám kombinace čísel a písmen v kolonce složení nic neřekne. S malou pomocí však dokážete jednotlivé informace dešifrovat. V prášcích na spaní bez předpisu se mohou objevit také vitamíny. Jejich množství může ovlivnit výsledné množství ostatních látek v jedné tabletě. Podívejte se proto na množství jednotlivých látek a v jakém jsou navzájem poměru. Ve větším poměru by zde měly být zastoupeny účinné látky a bylinky.

Výrobci rádi do tabletek přidávají ve větším množství vitamíny nebo sacharidy, výsledná tableta pak spíše funguje jako placebo. Zaměřte se také na to, jaké konkrétní bylinky a účinné složky v prášcích na spaní jsou. Nejlepší je sáhnout po kombinaci více účinných bylinek a nesoustředit se pouze na produkty, ve kterých je zastoupen buď například kozlík lékařský nebo mučenka pletní.

Pro lepší usínání a klidný spánek vyzkoušejte přírodní doplněk Dreamly

Dreamly balení

Více o Dreamly zde

V tabletě Dreamly nalezne čistě přírodní složení. Jsou zde zastoupeny jak bylinky napomáhající k lepšímu usínání tak l-tryptofan, který má na spánek zásadní vliv. Veškeré účinné látky jsou v maximálním možném a doporučeném množství, proto si můžete být jisti, že se nejedná o placebo.

Recenze

Při nákupu prášků na spaní bez předpisu se nenechte zlákat pouze nízkou cenou, hezkým obalem nebo známou firmou. Před koupí produktu se podívejte na internet a zkuste dohledat recenze ostatních zákazníků, zda byli s produktem spokojeni, jestli měl vliv na kvalitu spánku a lepší usínání. Stejně tak zde můžete dohledat informace o tom, jestli měly prášky na spaní vedlejší účinky. Pokud nevíte, kde hledat recenze, postačí zadat název produktu se spojením recenze a pak jen hledat ve výsledcích vyhledávání. Stejně tak můžete využít zbožový vyhledávač Heureka.cz, kde jsou u jednotlivých produktů dostupné recenze.

Podívejte se také na recenze uživatelů Dreamly, což jsou nenávykové prášky na spaní bez předpisu.

Recenze Dreamly

Odborná rada a doporučení

Osobní zkušenosti a v předchozím bodu zmíněné recenze, jsou při výběru jakéhokoli produktu neocenitelné. Zkuste se zeptat přátel nebo rodiny ve svém okolí, zda neměli někdy problémy se spánkem a usínáním. Možná se mezi nimi najde někdo, kdo již má s některými prášky na spaní zkušenosti.

Můžete také navštívit lékaře, který by měl být schopný doporučit adekvátní řešení. Pokud se rozhodnete hledat radu v internetových diskuzích, můžete se setkat s doporučením přímo od firmy, které se může na první pohled zdát jako opravdová zkušenost uživatele, nicméně jde o prodejní trik. Prášky na spaní bez předpisu jsou dostupné také v lékárnách. Zeptejte se lékárníka, jaké prášky by vám na problémy se spánkem doporučil. I lékárníci se mohou setkat se zpětnou vazbou zákazníků a mohou také sdělit, jaký produkt je u nich nejprodávanější.

Co mají obsahovat přírodní prášky na spaní volně prodejné

Jak již bylo zmíněno výše, nejlepší volbou jsou prášky na spaní bez předpisu s několika účinnými složkami. Jelikož na kvalitní spánek a lepší usínání má vliv více bylinek, vybrali jsme pro vás ty, které by neměly v prášcích na spaní chybět.

Jedna tableta Dreamly obsahuje vyvážený poměr všech výše zmíněných bylinek a v kombinace s l-tryptofanem se jedná o uspávací bombu proti probdělým nocím.

Chcete konečně usnout? Vyzkoušejte Dreamly!

Dreamly

Dreamly je ideální kombinací bylinek pro lepší usínání. Jejich účinek byste měli poznat již první den. Nejlepší účinky se ale začnou projevovat až při pravidelném užívání, nejčastěji po 5 – 10 dnech. Už od prvního dne se vám ale bude usínat lépe.

 • Lepší usínání a kvalitnější spánek
 • Přispívá k boji proti stresu
 • Nezpůsobuje závislost
 • Vyrobeno v ČR
 • Přírodní doplněk stravy
Chci koupit

Hodnocení přímo od zákazníků

„Líbí se mi, že na rozdíl od léků nezpůsobuje závislost a můžu jej užívat dlouhodobě.“

„Ve zkouškovém období jsem kvůli stresu měla problémy s usínáním. Čaje ani samotné bylinky nepomáhaly, proto jsem se rozhodla vyzkoušet Dreamly. Líbí se mi, že na rozdíl od léků nezpůsobuje závislost a můžu jej užívat dlouhodobě. Kromě toho, že se mi lépe usíná, mám pocit, že i vstávání je mnohem příjemnější než dřív. Lucie Lakomá“

 • Účinější než samotné čaje a bylinky
 • Nevytváří závislost
Lucie Lakomá

„Líbí se mi, že na rozdíl od léků nezpůsobuje závislost a můžu jej užívat dlouhodobě.“ Lucie Lakomá, Ostrava

„Ve zkouškovém období jsem kvůli stresu měla problémy s usínáním. Čaje ani samotné bylinky nepomáhaly, proto jsem se rozhodla vyzkoušet Dreamly. Líbí se mi, že na rozdíl od léků nezpůsobuje závislost a můžu jej užívat dlouhodobě. Kromě toho, že se mi lépe usíná, mám pocit, že i vstávání je mnohem příjemnější než dřív. Lucie Lakomá“

Více hodnocení  Prohlédnout více hodnocení 

Výhody přírodních prášků na spaní bez předpisu

Přírodní prášky na spaní nejsou určeny k léčbě závažných problémů s nedostatkem spánku. Jsou vhodné pro jedince, které může trápit stres a v důsledku něj nedokážou večer usnout, nebo mají nekvalitní spánek a často se budí. Volně prodejné prášky na spaní mohou zkvalitnit náš spánek a usnadnit usínání.

 • Přírodní prášky na spaní jsou nenávykové a lze je zakoupit bez předpisu
 • Tyto doplňky stravy pro lepší usínání jsou přírodní, v jejich složení naleznete bylinky napomáhající ke snadnému usínání a také se v nich mohou objevit vitamíny
 • Díky tomu, že nevzniká na prášcích na spaní a nespavost bez předpisu závislost, lze je užívat dlouhodobě bez vedlejších účinků.
 • Po prášcích na spaní bez receptu nejsme ráno ospalí, unavení nebo také omámení, jak tomu může být v případě léků na spaní na předpis.

Nevýhody prášků na spaní na předpis

Spousta lidí se při přemíře stresu, nedostatku spánku a při problémech se spánkem obrací stále častěji na prášky na spaní na recept. Není to vždy ta nejlepší volba, jelikož prášky na spaní, které vám předepíše lékař, s sebou nesou celou řadu úskalí, negativních následků a vedlejších účinků.

Jaké tedy mohou být vedlejší účinky prášků na spaní na předpis?

 • Předepsané prášky na spaní a nespavost způsobují závislost
 • Mohou způsobovat bolesti hlavy a břicha
 • Po lécích na spaní pálí žáha
 • Vznikají problémy s pamětí
 • Změní se nám chuť k jídlu a může se objevit plynatost
 • Trpíme závratěmi
 • Po některých prášcích na spaní na předpis nemůžete řídit automobil

Léky na spaní na předpis samozřejmě mohou pomáhat. Je však třeba vyhledat odborníka, který provede nezbytná vyšetření a až na jejich základě vám léky předepíše. Rozhodně byste se na ně neměli spoléhat vždy a neužívat je dlouhodobě. Raději vyzkoušejte některé z přírodních antidepresiv a nebo sáhněte po Dreamly.