Meduňka lékařská na nespavost a pro lepší spaní

Meduňka lékařská na nespavost a pro lepší spaní

Meduňka na spaní je oblíbenou bylinkou již řady generací. Tato dobře známá rostlina nejen krásně voní, ale zároveň je skvělým pomocníkem při problémech se spánkem. A co vy, vyzkoušeli jste už vynikající účinky meduňky na nespavost a lepší spánek? Je na čase přestat s nekonečným počítáním oveček.

Meduňka na nespavost a spaní

Meduňka je poměrně nenáročnou bylinkou, která si zaslouží místo na našich zahrádkách. Meduňka lékařská neboli latinsky Mellisa officinalis patří mezi osvědčené a hojně vyhledávané bylinky proti nespavosti. Věděli jste, že už ve středověku byla meduňka oblíbeným sedativem?

Na rozdíl od jiných bylinek má na náš organismus meduňka velmi pozitivní účinky, zato vedlejší byste hledali jen stěží. Někdy stačí tak málo jako voňavý meduňkový čaj a večer usnete jako mimino. Tajemství meduňky na spaní se skrývá v jejich skvělých účincích na celkové zklidnění organismu.

Meduňka v první řadě ulevuje od stresu a napětí a zklidňuje nervovou soustavu. Podobně působí i na trávicí ústrojí. V neposlední řadě pomáhá zpomalit tepovou frekvenci. Není proto divu, že se meduňka již dlouhá léta používá i pro zklidnění bušení srdce.

Jak meduňku na nespavost a lepší spaní užívat?

Nechcete-li se probouzet několikrát za noc, vyzkoušejte po několik dnů meduňku lékařskou. Meduňka totiž nepomáhá pouze s lepším a rychlejším usínáním, ale přispívá i ke kvalitnějšímu spánku. Na výběr máte navíc hned několik možností, jak meduňku na spánek využívat.

Čaj z meduňky na spaní

Z čerstvé nebo usušené meduňky lze jednoduše uvařit chutný  a po citronech vonící čaj na spaní. Pokud máte možnost, nasbírejte si čerstvé listy. Ideálním obdobím na sběr je sezóna od června do září, a to za chladného počasí, které napomáhá k uchování maximálního množství prospěšných látek.

Nevýhodou sušení meduňky je, že i při rychlém sušení dochází k velké ztrátě účinných látek. Jestliže máte sušenou meduňku, nezapomeňte ji uchovávat v papírovém pytlíku. Bohužel ne vždy se ale sušená meduňka vyrovná čerstvým listům meduňky či extraktu z meduňky lékařské, který obsahuje i přírodní produkt pro lepší spánek Dreamly.

Při přípravě meduňkového čaje nechte meduňku louhovat přibližně deset minut a poté čaj sceďte. Na jeden hrnek meduňkového čaje je zapotřebí jedné až dvou lžiček meduňky. Meduňkový čaj je nejlepší pít vlažný. Pro lepší účinky se doporučuje pít tento čaj nejen před spaním, ale alespoň dvakrát až třikrát denně.

Meduňková koupel proti nespavosti

Z natě meduňky si rovněž můžete připravit uklidňující koupel. Stačí, když meduňkový výluh nalijete do připravené vany, a relaxační koupel pro dobrý spánek je připravena. Na výrobu meduňkového výluhu počítejte přibližně 50 g meduňky na jeden litr vroucí vody.

Meduňka na spaní v kapslích Dreamly

Dreamly balení

Pokud si nepotrpíte na dlouhé večerní koupele a pravidelné pití meduňkového čaje není nic pro vás, seznamte se s meduňkou v podobě kapslí. Tablety s obsahem extraktu z meduňky lékařské představují jednoduché řešení na nespavost a kvalitní spánek. Pozitivní účinky pravidelného užívání přírodních kapslí Dreamly na kvalitnější spánek se zpravidla objevují v horizontu 5 až 10 dní.

A protože ve spojení s dalšími přírodními pomocníky se účinky násobí, produkt Dreamly obsahuje bylinky, jako je například kozlík lékařský, mučenka pletní, šafrán setý, L – tryptofan nebo vitamíny B3 a B6. Tato vyvážená kombinace látek podporuje zlepšení kvality spánku, napomáhá k lepšímu usínání a v neposlední řadě ulevuje od stresu.

Každá bylinka obsažená v Dreamly má specifický vliv na náš organismus. Samozřejmě můžeme tyto bylinky užívat i samostatně. Počítejte však s tím, že jejich působení nemusí být tak rychlé a účinné. U některých bylinek dokonce může dojít k předávkování. Přitom již dvě kapsle Dreamly 30 až 60 minut před spaním vám pomohou snadněji usnout.

Výhodou českého produktu Dreamly je, že si nemusíte dělat starosti s vážením a přípravou optimálního množství a správného poměru. Hledá-li pomocníka, co pomáhá na nespavost a lepší spánek, tablety Dreamly obsahují ideální poměr vybraných bylinek. U Dreamly se nemusíte obávat, že byste si na něj vytvořili závislost, neboť není návykový.

Vyzkouším Dreamly

Další podoby meduňky na spaní

Kromě čaje, koupele nebo kapslí s meduňkou si rovněž můžete meduňku přidat do salátů nebo dezertů. Výborně se hodí i k rybám. Přestože dodá pokrmům skvělou chuť a citronové aroma, její množství zpravidla není takové, které by pomohlo ke kvalitnějšímu spánku.

Čerstvou meduňkou můžete rovněž ochutit ovocné nebo zeleninové smoothie nebo si z ní připravte osvěžující meduňkovou limonádu. Možná vás to překvapí, ale meduňka lékařská může být i skvělým sladidlem. Stačí si z ní vyrobit meduňkový sirup nebo med.

Meduňku si můžete vychutnat i v podobě meduňkového likéru, který má rovněž pozitivní vliv na spánek. Můžete ho pít jak samostatně, tak zředěný s vodou nebo čajem. Meduňkový likér jednoduše připravíte z jednoho litru 60% pálenky a 200 g čerstvých meduňkových listů, které se po dobu deseti dnů v pálence vylouhují.

Meduňka lékařská je kromě jiného bylinkou, ze které se dá vyrobit skvělá tinktura, která vám uleví od bolesti hlavy a celkově zklidní nervovou soustavu. Vyrobíte ji z 300 ml vodky a přibližně deseti lžic čerstvé meduňky, kterou necháte vylouhovat po dobu tří týdnů.

Kdy začne meduňka lékařská pomáhat proti nespavosti?

Meduňka je bylinkou, která působí na každého různou silou. I proto ne každý po vypití meduňkového čaje okamžitě usne. Na rozdíl od přírodního produktu Dreamly, který obsahuje směsici vybraných bylinek a působí téměř okamžitě, má samostatně užívaná bylinka mnohem pomalejší nástup a slabší účinky.

Co v meduňce pomáhá na spánek?

Meduňka lékařská obsahuje silice neboli éterický olej, který zklidňuje naše smysly, ulevuje od stresu a pomáhá při spánkových poruchách. V silici nacházející se v meduňce se nejčastěji skrývá určité procento citronelalu, geraniolu, citralu, citronelolu nebo linalolu. O nádhernou citronovou vůni se stará látka citral.

V produktu Dreamly je obsažen vysoce kvalitní práškový extrakt z meduňky lékařské

Dreamly

Dreamly je ideální kombinací bylinek pro lepší usínání. Jejich účinek byste měli poznat již první den. Nejlepší účinky se ale začnou projevovat až při pravidelném užívání, nejčastěji po 5 – 10 dnech. Už od prvního dne se vám ale bude usínat lépe.

  • Lepší usínání a kvalitnější spánek
  • Přispívá k boji proti stresu
  • Nezpůsobuje závislost
  • Vyrobeno v ČR
  • Přírodní doplněk stravy
Chci koupit

Hodnocení přímo od zákazníků

„Poctivě užívám a jsem spokojena, krásně spím.“

„Dreamly mi přišlo na vánoce od přítele. Byla jsem mile překvapená, jak byla lahvička zabalená. Dali si záležet a obsah krabičky?? Poctivě užívám a jsem spokojena, krásně spím.“

  • super dárek
  • pěkné balení
  • zatím žádné
Petra Rolová

„Poctivě užívám a jsem spokojena, krásně spím.“ Petra Rolová, Ostrava

„Dreamly mi přišlo na vánoce od přítele. Byla jsem mile překvapená, jak byla lahvička zabalená. Dali si záležet a obsah krabičky?? Poctivě užívám a jsem spokojena, krásně spím.“

Více hodnocení  Prohlédnout více hodnocení 

Tip na přečtení: Zajímá vás, jak je možné meduňku doma dále využívat? Přečtěte si našich 19 TIPŮ: Meduňka a její použití proti nespavosti i stresu dále jsme pro vás připravili 10 zaručených tipů jak na nespavost.