L-tryptofan

Při léčbě depresí, stresu a hlavně nespavosti a zlepšení kvality spánku, se můžete setkat s pojmem L-tryptofan. L-tryptofan je životně nezbytná aminokyselina, která je velice účinná při boji proti depresím. Aminokyselina L-tryptofan je důležitá pro tvorbu hormonu melatonin a ten se dále mění na serotonin. Při nedostatku serotoninu, jsme podráždění, agresivní, upadáme do depresí.

L-tryptofan

Využití L-tryptofanu

Do těla se L-tryptofan dostane pomocí komplexních bílkovin (tělo si jej nedokáže vytvořit samo), které musí dále štěpit na jednotlivé aminokyseliny. Avšak s přibývajícím věkem dochází ke snížení aktivity trávicích šťáv, což zapříčiní, že se l-tryptofan do krve nedostane, a proto je potřeba jej dodávat tělu v jiné formě.

L-tryptofan a spánek

L-tryptofan se vyznačuje přirozenými sedativními účinky, čímž napomáhá k navození spánku. L-tryptofan může být použit jako přírodní doplněk stravy pro zkvalitnění spánku, léčbě nespavosti a spánkové apnoe. Nedostatek spánku může vést ke vzniku depresí a dalších závažných onemocnění. Díky aminokyselině l-tryptofan je umožněna tvorba melatoninu a serotoninu (hormonu štěstí), které jsou k navození spánku důležité.

Tip: Jedním z nejjednodušších způsobů, jak vyzrát na špatný spánek je kombinace bylinek a l-tryptofanu. Pokud víte, že nemůže získat dostatek l-tryptofanu běžnou stravou, potom je dobrá volba sáhnout po Dreamly.

Dreamly obsahuje 150 mg tryptofanu v jedné kapsli

Dreamly

Dreamly je ideální kombinací bylinek pro lepší usínání. Jejich účinek byste měli poznat již první den. Nejlepší účinky se ale začnou projevovat až při pravidelném užívání, nejčastěji po 5 – 10 dnech. Už od prvního dne se vám ale bude usínat lépe.

  • Lepší usínání a kvalitnější spánek
  • Přispívá k boji proti stresu
  • Nezpůsobuje závislost
  • Vyrobeno v ČR
  • Přírodní doplněk stravy
Chci koupit

Hodnocení přímo od zákazníků

„S přípravkem Dreamly jsem velmi spokojen“

„Dobrý den, s přípravkem Dreamly jsem velmi spokojen. Je mi 75 let a trpim nespavostí. Proto objednávám další balení. Doporučuji!!!!“

  • S přípravkem Dreamly jsem velmi spokojen
Vogl V.

„S přípravkem Dreamly jsem velmi spokojen“ Vogl V., Svojkovice

„Dobrý den, s přípravkem Dreamly jsem velmi spokojen. Je mi 75 let a trpim nespavostí. Proto objednávám další balení. Doporučuji!!!!“

Více hodnocení  Prohlédnout více hodnocení 

L-tryptofan a stres

L-tryptofan je často označován jako přírodní antidepresivum. L-tryptofan pomáhá tělu vyvážit a produkovat některé hormony a funguje tak také jako regulátor nálad. Navozuje psychické uvolnění, pomáhá při léčbě depresí, zbavuje nás úzkosti, vnitřního neklidu a strachu. Jelikož l-tryptofan působí pozitivně při boji se stresem, napomáhá také ke zbavení nutkání se přejídat.

L-tryptofan a hubnutí a diety

Pokud chcete zhubnout určitě zařaďte do svého jídelníčku potraviny bohaté na l-tryptofan. L-tryptofan pomůže vašemu tělu správně odpočívat, proto nebude váš organismus ve stresu a vy se nebudete chtít přejídat. Stejně tak napomáhá l-tryptofan se spálením většího množství tuků. L-tryptofan snižuje chuť na sacharidy, dokonce dokáže výrazně pomoci se závislostí na cukru. Vedlejším produktem l-tryptofanu je 5-hyrdoxytryptophan, který dokáže výrazně kontrolovat chuť k jídlu a napomáhá tak hubnutí.

Nežádoucí účinky L-tryptofanu

Předávkování l-tryptofanem může vést k poškození jater, rakovině žlučníku nebo dokonce k hnití v tlustém střevu, kde může způsobit tvorbu rakoviny. Pokud trpíte cukrovkou nebo špatnou funkcí ledvin, poraďte se o užívání l-tryptofanu se svým lékařem.

Zajímavosti o L-tryptofanu

  • L-tryptofan se využívá při odvykání kouření a závislosti na ostatních návykových látkách, jelikož pomáhá zmírnit abstinenční příznaky.
  • L-tryptofan je možno dodávat tělu v potravinách jako jsou sýry, ryby, mandle, drůbeží i krůtí maso nebo přírodním doplňkem stravy Dreamly.
  • L-tryptofan dokáže také pomoct s migrénami a bolestmi.
  • L-tryptofan je obecně nazýván jako “zlepšovák nálady”.

Pokud vás zajímají další rady jak lépe usnout přečtěte si článek obsahující 10 tipů, jak lépe usnout a nevynechejte ani článek, který obsahuje 7 závažných následků nespavosti.