Kozlík lékařský na nespavost

Kozlík lékařský na nespavost

Kozlík lékařský je bylinka, kterou zná každý milovník koček. Málokdo však ví, že tato bylina je více než prospěšná také pro lidi. Kozlík lékařský se využívá jako bylinka na nespavost a jeho účinky na spaní znaly už naše babičky.

Kozlík lékařský na spaní

Vy ještě nevíte, že kozlík je na spaní a bojuje proti nespavosti? Kozlík lékařský obsahuje přes 100 účinných látek a vědci se stále přou, která složka je zodpovědná za podporu zdravého spánku. Studie prokázaly, že kozlík lékařský zlepšuje spánek a snižuje čas usínání. Kozlík lékařský navíc nemá vedlejší účinky jako jiné léky na spaní a můžete jej užívat dlouhodobě.

Pokud je vaše nespavost způsobena stresem a úzkostí, tak i v tomto případě sáhněte po kozlíku. Kozlík lékařský pomáhá snižovat nervozitu a úzkost. Tyto psychické stavy navíc často vyvolávají migrénu a i s tou si umí kozlík poradit.

Kozlík lékařský není lékem na nespavost, ale kombinací svých účinných látek příznivě působí na náš spánek, zkvalitňuje spánek a podporuje rychlé usínání. Extrakt z kozlíku lékařského zvyšuje v našem mozku hladinu neurotransmiteru GABA a ten má ve větším množství na naše tělo mírné sedativní účinky.

Jak kozlík na spaní užívat

Kozlík na nespavost lze užívat různými způsoby. Někomu vyhovuje čaj a jiný sáhne po tabletkách, je jen na vás, jaký způsob užívání zvolíte.

Čaj z kozlíku lékařského na spaní

Čaj z kozlíku

 

Kozlík lékařský na nespavost, lze sehnat v herbariu nebo lékárně ve formě čaje. Lze také sehnat sušený kozlík lékařský, ze kterého si sami namícháte čaj z kozlíku lékařského na spaní. Můžete také sehnat kořen kozlíku lékařského a z něj můžete vytvořit odvar.

Kořen z kozlíku lékařského doporučujeme krátce povařit a poté louhovat a připravený odvar vypít večer před spaním.

Pokud si zakoupíte sypaný sušený kozlík lékařský na spaní, můžete si z něj uvařit čaj na nespavost. Čajovou lžičku kozlíku lékařského zalijte horkou vodou, nechte louhovat a poté zceďte. Některým lidem se lépe usíná po hrnku teplého mléka. Zkuste vložit čajovou lžičku kozlíku lékařského do horkého mléka, čaj oslaďte medem a pijte půl hodiny před spaním. Uvidíte, že se vám bude snadněji usínat.

Čaj z kozlíku lékařského na nespavost můžete zakoupit také již hotový v pytlících. Stačí pytlík kozlíku lékařského zalít horkou vodou a nechat louhovat. Tato metoda je méně pracnější než předchozí dvě varianty.

Kozlík lékařský v kapslích Dreamly

Nemáte rádi čaje? Přijde vám příprava čaje na spaní ze sušeného kozlíku lékařského zdlouhavé a pracné? Vyzkoušejte kozlík lékařský v tabletách na nespavost a kvalitní spánek. Ačkoliv nemá kozlík lékařský vedlejší účinky, u citlivějších jedinců se mohou projevit bolesti hlavy. Pozor byste si měli dát také na předávkování, které hrozí požijete-li velké množství kozlíku lékařského na spaní.

Tablety Dreamly obsahují kromě kozlíku lékařského také bylinky jako je mučenka pletní, meduňka lékařská, šafrán setý a aminokyselinu l-tryptofan. Všechny tyto bylinky mají pozitivní vliv na náš spánek a pomohou v boji s nespavostí. Na trhu lze sehnat tablety, které obsahují pouze kozlík lékařský na spaní, avšak samotný kozlík nemusí působit tak rychle a kvalitně. Pokud však dáte dohromady všechny výše zmíněné byliny, máte větší šanci, že si účinky dostaví rychleji a kvalitněji.

Výhodou kozlíku lékařského na spaní v tabletách oproti čaji je také v přípravě. Čaj z kozlíku lékařského na nespavost musíte připravit podle návodu, nachystat přesné množství sušeného kozlíku, zalít horkou vodou a louhovat. U tabletek vám tyto starosti odpadají. Stačí je užívat 30 minut před spánkem a pak už jen snadno usnout. K přípravě čaje také nepoužíváte různé bylinky, ale většinou se soustředíte pouze na jednu, v tomto případě na kozlík lékařský. V tabletě Dreamly na spaní máte již přesně odměřené množství bylinek na podporu kvalitního spánku a rychlejšího usínání.

Dreamly

Dreamly je ideální kombinací bylinek pro lepší usínání. Jejich účinek byste měli poznat již první den. Nejlepší účinky se ale začnou projevovat až při pravidelném užívání, nejčastěji po 5 – 10 dnech. Už od prvního dne se vám ale bude usínat lépe.

  • Lepší usínání a kvalitnější spánek
  • Přispívá k boji proti stresu
  • Nezpůsobuje závislost
  • Vyrobeno v ČR
  • Přírodní doplněk stravy
Chci koupit

Hodnocení přímo od zákazníků

„Vyzkoušel jsem už toho spoustu“

„Vyzkoušel jsem už toho spoustu, takže když jsem při brouzdání po internetu objevil Dreamly, moc jsem tomu nevěřil. Zkusit můžu. Po prvním vyzkoušení jsem usnul opravdu rychle, ale hlavně jsem spal v klidu a pohodovým spánkem celou noc!“

  • Usínám opravdu rychle
  • Spím v klidu celou noc
Václav V.

„Vyzkoušel jsem už toho spoustu“ Václav V., Rokycany

„Vyzkoušel jsem už toho spoustu, takže když jsem při brouzdání po internetu objevil Dreamly, moc jsem tomu nevěřil. Zkusit můžu. Po prvním vyzkoušení jsem usnul opravdu rychle, ale hlavně jsem spal v klidu a pohodovým spánkem celou noc!“

Více hodnocení  Prohlédnout více hodnocení 

Kdy začne kozlík lékařský účinkovat na nespavost

Jako u ostatních bylinek je to u i kozlíku lékařského a jeho vlivu na nespavost individuální. Někteří lidé pociťují účinky kozlíku lékařského ihned, ale zpravidla to bývá do sedmi dnů.

Tip na přečtení: Víte jakých dalších 8 bylinek skvěle funguje na lepší spánek a nespavost? Sepsali jsme pro vás článek účinné bylinky na spaní a nespavost pro kvalitní spánek. Dále si přečtěte 30 tipů jak na kvalitní spánek.