5 nejhorších potravin před spaním

5 nejhorších potravin před spaním

Stává se vám dost často, že nemůžete usnout? Zamysleli jste se někdy nad tím, co jíte před spaním? Teď se asi ptáte, jaké potraviny by jste neměli jíst před spaním? Výborně, přinášíme vám seznam co rozhodně nejíst před spaním.

1. Zelenina

Že by mohla zelenina vadit před spaním? Asi si teď říkáte, že zelenina je lehká a zdravá. Toto tvrzení je pravdivé, ale ne před spaním. Doporučujeme nejíst před spaním zeleninu, která je bohatá na vlákninu – například květák nebo brokolici.

2. Pizza

Dost často může být pizza ideální jídlo na večer u televize. Berte v potaz, že je dost mastná a tučná. Stejně těžká jídla pro náš žaludek mohou být hranolky nebo hamburger. Takové jídlo umí náš žaludek zaměstnat na několik hodin i přes den natož pak v noci.

3. Kofein

Šálek kávy před spaním? To asi nedělá nikdo z nás. Dejte si pozor, kde všude je kofein obsažen – Cola, hořká čokoláda, energetické drinky. Všem těmto věcem byste se měli vyvarovat před spaním.

4. Červené maso

Rozhodně byste neměli jíst červené maso, které obsahuje velký zdroj bílkovin a tuků. Cesta trávícím traktem může být delší než u ostatních potravin a klidný spánek nečekejte.

5. Sladkosti

Sladkosti obsahují velké množství cukrů a maximálně vám můžou obalit nervy, ale před spaním nejsou ani trochu vhodné.

Spánek je důležitý v každém věku a proto je dobré se všem výše zmíněným pokrmům před spánkem vyhnout. Navíc pro podporu kvalitního spánku jsme pro vás vyrobili skvělé přírodní řešení. Vyzkoušejte náš produkt pro lepší usínání Dreamly, který obsahuje potřebnou dávku bylinek a je vyroben v České republice.

Co nejíst před spaním už víte. Pokud vás zajímá více informací, co si naopak můžete dovolit před spaním, tak si přečtěte článek 5 tipů co pít před spaním a nezapomínejte ani na správnou spánkovou hygienu, kterou jsme pro vás sepsali do článku 10 tipů, jak lépe usnout.